راهنمای ازمابپرس

  • باز کردن حساب کاربری

با توجه به آپدیت ساختار سایت ازمابپرس، برای پرسیدن سوالات و دریافت جواب خود لازم است که در سایت ازمابپرس ثبت نام کنید. ارسال کد فعالسازی حساب کاربری شما هم از طریق سامانه پیامکی ازمابپرس انجام می شود، پس لازم است قبل از شروع مراحل ثبت نام از طریق سامانه ‌#۸۰۰* و انتخاب گزینه ۵ در این سامانه نسبت به وصل پیامک تبلیغاتی سیمکارت خود اقدام کنید(تصویر برای سیمکارت همراه اول است).

بعد از فعال شدن دریافت پیامک خدماتی سیمکارت، ابتدا در صفحه اصلی سایت و از منوی حساب کاربری روی “ورود به ازمابپرس” کلیک کنید و یا اینکه از قسمت انتهای صفحه اصلی سایت روی دکمه “ثبت نام در سایت” کلیک نمایید.

در پنجره جدید شماره همراه خود را به صورت خواسته شده وارد کنید و دکمه “دریافت کد فعالسازی” را فشار دهید.

ارسال شماره همراه جهت دریافت کد فعالسازی

بعد از کلیک روی دکمه “ارسال کد فعالسازی“، پیامکی از سامانه پیام کوتاه ازمابپرس برایتان ارسال می شود که باید آن را در پنجره جدید وارد کنید. اگر به دلیل ترافیک شبکه (نه اینکه شماره همراه شما در حالت قطع دریافت پیامکهای تبلیغاتی باشد!) این پیامک بدستتان نرسید می توانید بعد از ۱۲۰ ثانیه درخواست ارسال مجدد کد فعالسازی کنید.

وارد کردن کد فعالسازی دریافت شده

بعد از وارد کردن موفقیت آمیز کد فعالسازی، صفحه داشبورد حساب کاربری شما باز خواهد شد که از طریق آن می توانید به تمامی خدمات ما دسترسی داشته باشید. دقت نمایید که با تکمیل پروفایل خود، ۲۰۰۰ تومان اعتبار رایگان خواهید گرفت.

  • پرسیدن سوال

در صفحه پرسیدن سوال ابتدا باید مقطع درس و عنوان درس سوالی که قصد ارسال آن را دارید انتخاب کرده و نام مبحث سوال را تایپ کنید و در صورتی که سوال برایتان اهمیت زیاد دارد و خواهان جواب سریعتر آن هستید، دکمه مربوطه را انتخاب کرده و سپس در جای مشخص شده صورت سوال خود را تایپ کنید و در صورت نیاز به ضمیمه کردن عکس مربوط به سوال می توانید در قسمت انتهایی صفحه آن را انتخاب کنید و در نهایت دکمه “ارسال” را بزنید. در صورت ارسال بدون مشکل سوال پنجره زیر باز خواهد شد.

ارسال موفقیت آمیز سوال

بعد از کلیک روی “بسیار خب“، شما به پنجره سوالهای من هدایت می شوید و لیست سوالهایی که تاکنون ارسال کرده اید به همراه مشخصات سوال قابل مشاهده خواهد بود.

لیست سوالهای من به همراه مشخصات آنها
مشخصات سوالهای من
  • مشاوره آنلاین

مراحل درخواست مشاوره تحصیلی، انتخاب رشته دبیرستان و دانشگاه در این صفحه همانند ارسال سوال است.

مشاوره آنلاین
  • سوالهای من

در این صفحه همانند حالت ارسال موفقیت آمیز سوال به لیست سوالات پرسیده شده به همراه جواب ها و کلیه اطلاعات راجع به آنها مانند شماره سوال، درس، مبحث، اهمیت، وضعیت و عملیات دسترسی خواهیم داشت.

در صورتی که سوال توسط کارشناس پاسخ داده شود، پیامکی به کاربر ارسال می شود و وضعیت سوال به رنگ سبز و نوشته “پاسخ داده شده” تغییر می کند و جواب سوال کارشناس با کلیک بر روی دکمه “مشاهده” قابل مشاهده است.

در صورتی قسمتی از جواب را متوجه نشدید در صفحه سوال مربوطه و در قسمت “پاسخ“، توضیحات اضافه مربوط به سوال اولیه را می توانید درخواست کنید.

  • افزایش اعتبار

در مواقعی که اعتبار اولیه شما برای طرح سوالات بعدی به پایان رسید، از طریق این قسمت می توانید از طریق درگاه پرداخت ازمابپرس در زرین پال می توانید با امنیت بسیاز بالا و از طریق کارت های بانکی عضو شتاب، حساب کاربری خود را به مبلغ دلخواهتان شارژ نمایید.

درگاه زرین پال
  • پروفایل من

با وارد کردن و تکمیل اطلاعات فردی خودتان در این صفحه می توانید ۲۰۰۰ تومان اعتبار رایگان دریافت کنید. در این صفحه می توانید نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، مقطع و رشته تحصیلی خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و دکمه “ذخیره” را بزنید.

تکمیل پروفایل
  • دعوت دوستان

از طریق صفحه دعوت دوستان می توانید با وارد کردن شماره همراه و آدرس ایمیل دوستانتان و دعوت کردن آنها، هر کدام ۲۰۰۰ تومان اعتبار رایگان دریافت کنید.

در هر جای سایت ازمابپرس از طریق منوی اصلی می توانید به کلیه خدمات ما (داشبورد، پرسیدن سوال، مشاوره آنلاین، سوالات من، پروفایل من، افزایش اعتبار و دعوت دوستان) دسترسی سریع داشته باشید و در منوی حساب کاربری نیز می توانید اعتبار باقیمانده خودتان، افزایش اعتبار، پروفایل من و خروج از سیستم را مشاهده کنید.